Wniosek o Pozwolenie Zintegrowane złożony

„Wniosek o wydanie Pozwolenia Zintegrowanego dla PGE Elektrowni Opole” został na przełomie października i listopada złożony do Marszałka Województwa Opolskiego.

Pozwolenie Zintegrowane jest rodzajem licencji na prowadzenie działalności wytwórczej – wymaga tego Prawo ochrony środowiska, a podstawą wprowadzenia w Polsce obowiązku uzyskiwania takich pozwoleń jest Europejska Dyrektywa IPPC. Wyznacza ono kompleksowo warunki dotyczące: emisji do powietrza, poboru wody, zrzutu ścieków, emisji hałasu oraz wytwarzanych odpadów.

Przypominamy, że już 25 lipca 2005 roku Elektrownia Opole uzyskała Pozwolenie Zintegrowane, które dotyczyło nie tylko czterech funkcjonujących bloków energetycznych, ale także bloków nr 5 i 6. Niestety, tamto pozwolenie uwzględniało bloki energetyczne o mocy do 470 MW, a nie planowane obecnie o mocy do 900 MW.

Uzyskanie nowego Pozwolenia Zintegrowanego planowane jest do końca kwietnia 2011 roku, tak aby do końca czerwca 2011 roku uwzględnić nowe bloki w zezwoleniu na udział w systemie handlu emisjami gazów cieplarnianych. Działania te realizowane są w celu uzyskania uprawnień do emisji CO2 po 2013 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *