Prawie 1100 osób zwiedziło PGE Elektrownię Opole

Podczas IV Dni Otwartych PGE Elektrownia Opole gościła ponad 1100 osób. Kolejny raz organizatorzy mogli liczyć na duże zainteresowanie młodzieży szkolnej. Były także rodziny z dziećmi, emeryci i renciści, a także policjanci.

Po raz czwarty PGE Elektrownia Opole zorganizowała Dni Otwarte, które wciąż cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Zorganizowane grupy i uczestników indywidualnych elektrownia gościła już od wczesnych godzin porannych – po późne wieczorne, a pomimo to nie wszyscy zainteresowani mogli zostać przyjęci. Względy bezpieczeństwa są traktowane przez elektrownię priorytetowo i zobaczyć ją w te wyjątkowe dwa dni może tylko ograniczona liczba uczestników. Podczas Dni obecni byli mieszkańcy województwa opolskiego, a także mieszkańcy Warszawy, Tarnowskich Gór, Wrocławia – bo i stamtąd w dniach 6 i 7 maja 2010 roku przyjechali zainteresowani wytwarzaniem energii i ciepła, a przede wszystkim gospodarką remontową – tematem przewodnim wiosennych Dni.   Służby remontowe PGE Elektrowni Opole przygotowały specjalną wystawę, na której pracownicy prezentowali specjalistyczny sprzęt i omawiali podstawowe działania skutkujące utrzymaniem wszystkich urządzeń w dobrym stanie technicznym. Jak zapewniał Czesław Łukowski, dyrektor techniczny ds. utrzymania ruchu – jest to bardzo ważne  biorąc pod uwagę fakt, że co roku elektrownia na remonty przeznacza ok. 50 milionów złotych, prowadząc różnego rodzaju i skali remonty oraz działania doraźne.

– W służbach utrzymania ruchu w PGE Elektrowni Opole aktualnie zatrudnionych jest 375 pracowników. Są to wielkości zoptymalizowane pod względem kadrowym, specjalistycznym i logistycznym. W wyniku podejmowanych działań PGE Elektrownia Opole od lat osiąga jeden z najniższych wskaźników awaryjności wśród polskich elektrowni systemowych – informował zwiedzających Czesław Łukowski.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *