Kontrakt na modernizację automatyki podpisany

Firma Emerson Process Management Power and Water Solutions Sp. z o.o. zmodernizuje automatykę bloków nr 1 i 2 w PGE Elektrowni Opole.

24 listopada 2009 roku został podpisany kontrakt na modernizacje systemów sterowania i automatyki wraz z częścią aparatury obiektowej dla bloków nr 1 i nr 2 w PGE Elektrowni Opole. Najkorzystniejszą ofertę przedstawiła firma Emerson Process Management Power and Water Solutions Sp. z o.o., która zrealizuje zamówienie za kwotę około 24 mln zł netto.

Przygotowania do postępowania przetargowego prowadzone były w PGE Elektrowni Opole od listopada 2006 roku. Automatyka z lat osiemdziesiątych zastosowana na blokach nr 1 i 2 nie jest już rozwojowa, nie ma nawet niektórych jej producentów. Niemożliwe byłoby także wykorzystanie starej automatyki przy realizacji sterowania blokami z centralnej nastawni elektrowni.

Główne prace modernizacyjne wymagają wyłączenia bloków nr 1 i 2, dlatego zadanie będzie realizowane podczas remontu kapitalnego. Remont bloku nr 1 przewidywany jest od 29 maja do 29 sierpnia 2010 roku, a bloku nr 2 w 2011 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *