Podpisano list intencyjny w sprawie planowanej budowy obwodnicy

18 listopada 2009 roku został podpisany przez Józefa Sebestę – marszałka Województwa Opolskiego, Ryszarda Zembaczyńskiego – prezydenta Miasta Opola, Ryszarda Śnieżka – wójta gminy Dobrzeń Wielki i Jana Pilipionka – członka zarządu, dyrektora technicznego PGE Elektrowni Opole list intencyjny w sprawie planowanej budowy obwodnicy Gminy Dobrzeń Wielki w ciągu drogi wojewódzkiej nr 454 i połączenia obwodnicy z układem komunikacyjnym Województwa Opolskiego oraz Miasta Opola.

– List zawiera wyłącznie intencje stron i nie zobowiązuje do podpisywania umów zwłaszcza dotyczących finansowania przedsięwzięcia, ale jest ważną deklaracją i wspólnym wyrażeniem chęci poprawy układu komunikacyjnego, z którego także korzysta nasza spółka – mówi Jan Pilipionek.

W pierwszej kolejności strony listu rozważają podpisanie umowy dotyczącej współfinansowania wykonania projektu budowlano-wykonawczego. Pozwala to rozpocząć współpracę w zakresie pozyskiwania środków finansowych na przygotowanie i realizację przedsięwzięcia z możliwych źródeł zewnętrznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *