Duże zainteresowanie III Dniami Otwartymi w PGE Elektrowni Opole

Podczas III Dni Otwartych PGE Elektrownię Opole SA zwiedziło około 800 osób. Chętnych jednak było znacznie więcej i tylko ze względów bezpieczeństwa organizatorzy musieli zaprosić część uczniów na kolejną wiosenną edycję Dni Otwartych. Podstawowym tematem tych dni była produkcja taniego ciepła i ekologicznej energii elektrycznej.

W dniach 23-24 października 2009 roku po raz trzeci odbyły się Dni Otwarte w PGE Elektrowni Opole. W poprzednich edycjach zainteresowanie było tak duże, że zarząd elektrowni postanowił cyklicznie – dwa razy w roku – organizować takie spotkania. Pozwalają one wszystkim chętnym zapoznać się z technologią wytwarzania ciepła i ekologicznej energii elektrycznej, jak również zwiedzić jeden z największych zakładów w województwie opolskim.
Piątek był dniem adresowanym głównie do uczniów szkół gimnazjalnych, średnich i wyższych. Natomiast w sobotę przychodziły całe rodziny, mieszkańcy gminy Dobrzeń Wielki, a nawet rodziny pracowników elektrowni. Każdy z uczestników przed wejściem na teren elektrowni był zapraszany na salę, gdzie Adam Micker witał poszczególne grupy oraz przeprowadzał krótki instruktarz BHP. Następnie można było wysłuchać dwóch mini-wykładów. Pierwszy wykład prowadzony przez Przemysława Marcisza dotyczył zasad działania elektrowni konwencjonalnej na przykładzie PGE Elektrowni Opole, drugi prezentowany przez Michała Klupsia, przedstawiciela firmy Elkom dotyczył dystrybucji ciepła produkowanego w elektrowni na terenie gminy Dobrzeń Wielki. Zainteresowani mogli także zapoznać się z prezentacją dotyczącą budowy bloków nr 5 i 6 w PGE Elektrowni Opole, którą indywidualnie omawiał Mirosław Pawluk, specjalista ds. analiz i ekspertyz technicznych.

Kolejnym punktem dni otwartych była prawie 1,5 h wycieczka edukacyjna po terenie PGE Elektrowni Opole w grupach około 20-osobowych. Do każdej grupy przydzielano dwóch przewodników – wybranych specjalistów, na co dzień pracujących przy omawianych przez nich urządzeniach i technologiach. Podczas wycieczki można było zobaczyć m.in. chłodnie kominowe, turbiny, nastawnię czy młyny węglowe.

Już dzisiaj wstępnie zarząd PGE Elektrowni Opole zapowiada że osoby, którym nie udało się dotąd zwiedzić elektrowni, w pierwszej kolejności zostaną zaproszone na kolejne Dni Otwarte, które odbędą się wiosną 2010 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *