PGE Elektrownia Opole ogłosiła przetarg na budowę dwóch bloków energetycznych

Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie, budowa, rozruch, przekazanie do eksploatacji i serwis gwarancyjny nowych bloków energetycznych nr 5 i 6 o mocy brutto z przedziału 800-900 MW każdy.

17 września 2009 r. PGE Elektrownia Opole SA ogłosiła postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie negocjacji z ogłoszeniem, na budowę bloków energetycznych nr 5 i 6 w PGE Elektrowni Opole SA. Ogłoszenie udostępnione jest w bazie danych TED (Tenders Electronic Daily) Suplementu do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej (DZ.U.S), począwszy od dnia 17.09.2009 r. od godz. 09.00 czasu środkowoeuropejskiego. Nr ogłoszenia 257324-2009.

TED jest bazą danych Unii Europejskiej, poświęconą zamówieniom publicznym. Dostęp do bazy danych można uzyskać pod adresem: http://ted.europa.eu. Pełna treść ogłoszenia zamieszczona jest także na stronie internetowej: www.elopole.bot.pl w zakładce przetargi.

Przedmiotem opublikowanego zamówienia jest realizacja w formule EPC (engineering, procurement, construction) – projektowanie, dostawa, budowa, rozruch, przekazanie do eksploatacji, serwis w okresie gwarancyjnym, dwóch nowych bloków energetycznych na parametry nadkrytyczne opalanych pyłem węgla kamiennego wraz z układami pomocniczymi, o mocy brutto z przedziału 800-900 MW każdy.

Zgodnie z harmonogramem inwestycji, na przełomie trzeciego i czwartego kwartału 2010 roku planowane jest podpisanie umowy z generalnym wykonawcą. Pod koniec roku 2010 rozpocznie się budowa, a uruchomienie bloku nr 5 planowane jest w roku 2015.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *