Blok nr 5 i 6 w strategii PGE

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się 11 maja 2009 roku zarząd PGE Polskiej Grupy Energetycznej SA przedstawił szczegółowy plan inwestycji na lata 2009-2012.

Najważniejsze projekty inwestycyjne na najbliższe lata przewidziane w strategii PGE to budowa nowych mocy wytwórczych, rozwój i zwiększenie efektywności sieci dystrybucyjnych, rozwój technologii związanych z wzrostem sprawności bloków oraz ograniczanie emisji CO2 (w tym budowa instalacji CCS).

Obecnie trwają prace przy budowie bloku o mocy 858 MW w Elektrowni Bełchatów, który w przyszłości zostanie wyposażony w instalację do wychwytywania, transportowania i składowania CO2. Grupa przygotowuje się też do inwestycji w bloki 5 i 6 w Elektrowni Opole i blok 11 w Elektrowni Turów. Projektem realizowanym od podstaw jest Elektrownia Lublin, która będzie posiadała moc zainstalowaną 2 x 800 MW, a planowana data jej uruchomienia to przełom 2015 i 2016 r.

Program inwestycyjny PGE to także inwestycje w energetykę odnawialną. PGE Energia Odnawialna planuje wybudowanie morskich oraz lądowych farm wiatrowych o łącznej mocy 2000 MW.

Grupa rozpoczęła także proces przygotowawczy do inwestycji w dwie elektrownie atomowe. Obecnie podejmowane są decyzje odnośnie kształtu konsorcjum odpowiedzialnego za ten projekt. PGE posiadać będzie 51% udziału w tym przedsięwzięciu.

 

Szczegóły: www.pgesa.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *