Duże zainteresowanie Dniami Otwartymi

Tegoroczna wiosenna edycja Dni Otwartych PGE Elektrowni Opole SA miała szczególny charakter i cieszyła się dużym zainteresowaniem. W ciągu dwóch dni opolską elektrownię odwiedziło ponad 800 mieszkańców – głównie województwa opolskiego.

PGE Elektrownię Opole zwiedziły nie tylko szkolne i studenckie grupy zorganizowane, ale także rodziny z dziećmi i osoby indywidualne. Przewodnikami byli doświadczeni opolscy energetycy, którzy opowiadali o procesie wytwarzania energii elektrycznej i ciepła w sposób ciekawy i kompetentny, a co najważniejsze przeprowadzili przez zakład bezpiecznie i odpowiedzialnie.

Wszystkim dziękujemy za obecność i zainteresowanie problematyką energetyczną i zapraszamy ponownie na kolejne Dni Otwarte.

Dni Otwarte były kolejnym etapem działań komunikacyjnych związanych z planowanymi inwestycjami budową bloków 5 i 6 w PGE Elektrowni Opole. W sobotę – 18 kwietnia – zainteresowanym przedstawiono główne założenia techniczne nowych bloków oraz omówiono zasadnicze korzyści dla województwa opolskiego związane z realizacją inwestycji. Tematem przewodnim pierwszego dnia (17 kwietnia) była energia odnawialna.

Pliki do pobrania:

Biuletyn Informacyjny PGE Elektrowni Opole SA – wydanie specjalne

Ulotka informacyjna wydana z okazji II Dni Otwartych PGE Elektrowni Opole SA

Zobacz także artykuł: Mamo, skąd się bierze prąd? – Gazeta Wyborcza Opole (20.04.2009 r.)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *